Падарожжа ў родны куточак

Падарожжа ў родны куточак

Наступіць час, і сённяшнія дашкольнікі будуць вызначаць будучыню роднай Беларусі. Вельмі важна ўжо цяпер выхоўваць у іх пачуццё патрыятызму, асобу з актыўнай жыццёвай пазіцыяй, у цэнтры якой будзе пачуццё асабістай адказнасці за лёс Радзімы. Любоў да яе фарміруецца паступова ў працэсе назапашвання ведаў аб грамадскім жыцці, працы людзей на карысць краіны, прыродзе, народных традыцыях. Каб зразумець душу беларусаў, іх талент, мудрасць і праз гісторыю, культуру сваіх землякоў далучыць дзяцей да агульначалавечых каштоўнасцяў, неабходна ведаць свае карані, сваё мінулае і сучаснасць. Нашы выхаванцы далучаюцца да беларускіх традыцый у сваей дашкольнай установе.

Фотагалерэю глядзіце ў рубрыцы «Фота Відэа»